Home Łęcze Cup 2008
Łęcze Cup PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 15 Maj 2009 09:35

Łęcze Cup

Elbląg w portEl.pl, Łęcze Cup
Jedyne w regionie boisko z takim widokiem na Zalew. Fot. papiee

W sobotę, 30 maja w miejscowości Łęcze zorganizowano po raz pierwszy imprezę, która mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców oraz życzliwości firm-sponsorów z Elbląga. 

Łęcze Cup 2008 to impreza, która mamy nadzieję, rozpocznie cykl działań mieszkańców tej przepięknej wsi na rzecz swojej małej ojczyzny, rodzin, przyjaciół, a także turystów. 
      Zaledwie półtora miesiąca temu powstała inicjatywa mieszkańców Łęcza zmierzająca do założenia stowarzyszenia. Nie ma ono jeszcze formalnego kształtu, ale już może pochwalić się pierwszymi osiągnięciami - organizacją tej udanej imprezy. Jej głównym pomysłodawcą i organizatorem był pan Tomasz Rygiel z firmy Zakład Meblowy Layman, prywatnie mieszkaniec Łęcza. 
      Do sukcesu imprezy przyczynili się sami mieszkańcy wsi, którzy aktywnie pomagali przy jej organizacji. Pracownicy szkoły podstawowej zadbali o żołądki uczestników zawodów, serwując miejscową grochówkę, punkt medyczny obsadzony był przez profesjonalny zespół lekarza i pielęgniarki z Łęcza, o bezpieczeństwo dbali strażacy z miejscowej OSP, młodzież przygotowała boisko i oprawę muzyczną. 
      Nie zabrakło emocji sportowych. Po zaciętej walce Łęcze Cup zdobyła drużyna z firmy Layman, a kolejne miejsca zdobyły reprezentacje Łęcza, firmy Lira i Stolfront. Poza turniejem rozegrany został mecz reprezentacji szkoły podstawowej i ministrantów. 
      Dla dzieci i młodzieży zorganizowano turniej unihokeja, starsi mieszkańcy mogli wypróbować swoich sił w grze w krykieta. 
      Rozgrywkom sportowym przyglądał się burmistrz Tolkmicka, Andrzej Lemanowicz oraz vice burmistrz Józef Zamojcin. Wizyta obu Panów była świetną okazją do przedstawienia możliwości oraz rozlicznych potrzeb mieszkańców wsi Łęcze. 
      Prawdziwą atrakcją był pokaz Maćka Seroki z Elbląskiej Grupy Paralotniowej oraz występ młodych tancerek z Łęcza. Międzysąsiedzkie rozmowy przy ognisku zakończyły turniej, który mógł się odbyć dzięki sponsorom i jednocześnie jego uczestnikom: mieszkańcom Łęcza oraz firmom Lira, Zakład Meblowy Layman i Stolfront.
Elbląg w portEl.pl, Łęcze Cup

AMG  

 

© Łęcze 2009